Teletext ČT online: nostalgie na dosah kliknutí

Txt Čt

Teletext ČT online

Teletext byl dříve nedílnou součástí televizního vysílání a zdrojem informací pro mnoho diváků. I když jeho popularita s nástupem internetu klesla, Česká televize stále nabízí online verzi svého teletextu.

Na webových stránkách České televize si můžete prohlížet jednotlivé stránky teletextu, a to jak v klasickém, tak i v modernějším grafickém provedení. Online teletext ČT obsahuje aktuální zpravodajství, sportovní výsledky, informace o programu ČT a další užitečný obsah.

Pro ty, kteří si chtějí zavzpomínat na staré časy, nebo pro ty, kteří preferují jednoduchost a přehlednost teletextu, je online verze skvělou alternativou.

Archiv odvysílaných stran

Všechny díly vašeho oblíbeného pořadu najdete v našem online archivu. Pro snadnější orientaci je archiv rozdělený podle jednotlivých řad a epizod. Ke každé epizodě je k dispozici krátký popis, abyste si mohli rychle připomenout, o čem se v ní mluvilo. Archiv je pravidelně aktualizovaný o nové díly, takže vám nic neunikne. Přejeme příjemný poslech!

Mobilní aplikace s Teletextem

V dnešní době chytrých telefonů a rychlého internetu se může zdát Teletext jako přežitek. Ale co když vám řekneme, že existují mobilní aplikace, které vám umožní si ho prohlížet i na vašem telefonu? Ano, čtete správně! Díky těmto aplikacím si můžete číst nejnovější zprávy, sportovní výsledky nebo sledovat televizní program, a to ať už jste kdekoli. Stačí si jen stáhnout aplikaci, která vám vyhovuje, a můžete se pustit do čtení. Některé aplikace dokonce nabízejí i archivní vysílání, takže si můžete přečíst i starší zprávy.

Teletext na sociálních sítích

Teletext už dávno není jen tou barevnou „nástěnkou“ v televizi. Svět sociálních sítí mu dal nový rozměr. Profily na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu sdílí legendární hlášky, retro grafiku a vtipné momentky z jeho historie. Vznikají i fanouškovské stránky, které Teletextu vdechují nový život. Proč tato nostalgie? Možná je to tou jednoduchostí, přehledností a specifickým humorem, který dnes už jen tak nenajdeme. Ať už je důvod jakýkoli, Teletext na sociálních sítích dokazuje, že i v digitální době má své místo a věrné fanoušky.

HbbTV a Teletext

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) a teletext jsou dva odlišné systémy, i když se oba zobrazují na televizní obrazovce. Teletext je starší technologie, která poskytuje statické stránky s textovými informacemi, jako jsou programy, zprávy a počasí. HbbTV je novější technologie, která kombinuje televizní vysílání s internetovým obsahem. To umožňuje interaktivnější a dynamičtější zážitky, jako je video na vyžádání, interaktivní hry a doplňující informace k televizním programům. Zatímco teletext je omezen na jednoduchý text a základní grafiku, HbbTV může zobrazovat multimediální obsah a komplexní aplikace. Pro přístup k HbbTV obvykle potřebujete chytrou televizi s připojením k internetu, zatímco teletext je k dispozici na většině starších televizorů.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor:

Tagy: txt čt | informace o teletextu české televize