Letní semináře bezpečného internetu pro celé pedagogické sbory

V posledním srpnovém týdnu proběhla Letní škola bezpečného internetu pro pedagogické sbory všech základních škol na území městské části Praha 7 a pro pedagogy Gymnázia Nad Štolou. Semináře, zaměřené na ochranu žáků před elektronickým násilím a kriminalitou, byly určeny pro kompletní pedagogické kolektivy. Všichni učitelé Prahy 7 tak získali povědomí o tom, jaká rizika hrozí žákům při surfování na internetu a používání chytrých mobilních zařízení.

Učitelé obdrželi informace, jaké online služby děti nejvíce používají, jak jsou u nás právně zakotveny elektronické útoky a kriminalita, co je to kyberšikana, kybergrooming, sexting a další rizikové jevy, jak dětem pomoci těmto jevům předcházet a jak jim poskytnout první pomoc. Připravené vzdělávání je akreditováno MŠMT a učitelé získali certifikát o jeho absolvování.

V programu byly využity nejnovější poznatky a vzdělávací obsahy vytvořené na základě resortního úkolu MŠMT – tvorba programu „eSafety – Bezpečné virtuální prostředí“.

Místo konání:

Semináře proběhly v prostorách škol zřizovaných Městskou částí Praha 7.

Termín:

Přípravný srpnový týden 2014.

Časová dotace jednoho semináře:

4 výukové hodiny.

 

Více informací o průběhu a realizaci seminářů v rámci Letní školy bezpečného internetu najdete také na internetových stránkách městské části Praha 7 a zde.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!