Praha 6 bezpečně online 2014

 

Již třetím rokem usilujeme o bezpečnější internet a mobilní technologie pro děti Prahy 6! 

JEDNO KLIKNUTÍ MŮŽE ZMĚNIT ŽIVOT! PŘIPOJTE SE K OCHRANĚ DĚTÍ PRAHY 6 NA INTERNETU!

 

Městská část Praha 6 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (www.saferinternet.cz) realizuje v roce 2014 již třetí ročník vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality pro obyvatele městské části s názvem „Praha 6 bezpečně online“. Projekt přináší řadu vzdělávacích a osvětových aktivit pro odborníky, děti a veřejnost současně.

 

Pro školy Prahy 6 jsou v roce 2014 připraveny aktivity:

Stáhněte si informaci pro ředitele škol zde.

 

 

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Informace pro reditele skol_Praha 6 bezpecne online_2014.pdf)Informace pro reditele skol_Praha 6 bezpecne online_2014.pdf[Informace o obsahu a aktivitách projektu Praha 6 bezpečně online, určená především ředitelům škol.]784 kB

Primární prevence elektronického násilí pro děti

Pro všechny základní školy zřizované Městskou částí Praha 6 jsou k dispozici 4 semináře pro žáky 2. stupně. Každá škola má k dispozici 4 preventivní semináře/2 výukové hodiny. Semináře probíhají v prostorách škol. Semináře proběhnou v období září – říjen 2014.

 

Školy mohou vybírat z 5 témat:

LEKCE I: Co nám může hrozit na internetu
LEKCE II: Co je to, když se řekne kyberšikana
LEKCE III: Pravidla internetového provozu a jak se chránit
LEKCE IV: Facebook a jiné sítě
LEKCE V: (Ne)Bezpečný mobil

Termíny (2 dopoledne) školy vybírají na Doodle, odkaz obdržely elektronicky.

Vybraná témata a třídy zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Letos plánujeme zajistit preventivní seminář pro minimálně 1500 dětí Prahy 6! Pomozte nám a přihlaste svoje žáky.

 

Dvoudenní program pro odborníky pracujícími s dětmi a mládeží

Neváhejte a přihlaste sebe a své kolegy! V letošním roce se budeme věnovat (Ne)Bezpečným mobilům v dětských rukách a Novinkám v internetových rizicích a nebezpečích. 

V roce 2014 proběhne pokračování specializovaného vzdělávacího programu pro odborníky pracující s dětmi a mládeží městské části Praha 6. Dva letošní semináře jsou určeny pro absolventy „Programu místní prevence kybernetické kriminality a dalších rizikových jevů”. V roce 2012 a 2013 bylo členy studijní skupiny 32 ředitelů, pedagogů, sociálních pracovníků a preventistů Prahy 6. Semináře jsou otevřené i dalším zájemcům, kteří pracují na území městské části s dětmi a problematiku online bezpečnosti mohou řešit či řeší ve své praxi.  

Program je dvoudenní, zahrnuje 2 dopolední semináře. První setkání bude věnováno rizikům spojeným s používáním mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení, druhé novinkám v oblasti online bezpečnosti pro děti a mladé uživatele.

Seminář 1: 9. října 2014, 8:30 – 13:30 hodin: (Ne)Bezpečný mobil a děti

Seminář 2: 6. listopadu, 8:30 – 13:30 hodin: Novinky v internetových nebezpečích

 

Registraci do vzdělávacího programu proveďte zde. Vyplněním registračního formuláře se přihlašujete na OBA semináře.

Časová dotace programu: 10 výukových hodin (2 x 5 výukových hodin, 2 dopoledne).

Místo konání: Úřad MČ Praha 6, Čsl. Armády, 601/23, Praha 6 – Bubeneč

Seminář pro rodiče "Facebook a jiné sítě"

15. října 2014, 18:00 – 20:00 hodin.

Srdečně zveme všechny rodiče a další příznivce bezpečného internetu na podvečerní seminář zaměřený na prevenci rizik spojených s užíváním sociálních sítí s názvem „Facebook a jiné sítě pro rodiče“.  Zkušení odborníci Vás provedou pozitivními i stinnými stránkami sociálních sítí populárních mezi nejmladšími uživateli. Poradí Vám, jak zvýšit bezpečí Vašich dětí na sociálních sítích a jak jim pomoci v případě nesnází. Neváhejte a usilujte s námi o bezpečnější internet pro děti!

Místo konání: bude upřesněno.

 

Řešíte problém spojený s internetem? Potřebujete poradit?

Pište Národnímu centru bezpečnějšího internetu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Realizace a kontakty

Děkujeme Městské části Praha 6 za výbornou spolupráci při úsilí o bezpečnější internet a mobilní technologie pro děti. Projekt Praha 6 bezpečně online probíhá již třetím rokem díky podpoře hlavního města Prahy v rámci programu prevence kriminality. 

Koordinace projektu Praha 6:
Vladislav Pivoňka, krizové řízení a prevence kriminality, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Realizace projektu Národní centrum bezpečnějšího internetu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!