Praha 5 bezpečně online

 

 

Komunitní prevence kybernetické kriminality

Městská část Praha 5 a Národní centrum bezpečnějšího internetu realizují komunitní projekt zaměřený na ochranu dětských uživatelů internetu před elektronickým násilím a kyberkriminalitou.

Projekt zajistí:

1. specializované vzdělávání profesionálů městské části,

2. semináře primární prevence pro žáky 2. stupně základních škol Prahy 5,

3. výtvarnou soutěž a výstavu děl pro žáky místních škol,

4. semináře pro rodiče a veřejnost Prahy 5.

Realizace projektu:

Projekt probíhá v období červen až prosinec 2013. Projekt je realizován díky podpoře hlavního města Prahy, dotačního programu prevence kriminality na rok 2013.

 

O projektu Praha 5 bezpečně online se také můžete dočíst na stránkách internetového média Denik.cz zde.

 

O projektu Praha 5 bezpečně online se můžete informovat i na oficiálních stránkách městské části Prahy 5 zde.

 

Kontakty:

Koordinace projektu Městská část Praha 5:

Bc. Kateřina Černohousová, koordinátor prevence kriminality a protidrogový koordinátor, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 257 000 422

Realizace projektu:

Národní centrum bezpečnějšího internetu, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kontakt


 

Praha 5 gramotnější

V pátek 6. prosince 2013 absolvovalo 25 profesionálů pracujících s dětmi na Praze 5 čtyřdenní intenzivní výcvik Program místní prevence kybernetické kriminality a dalších rizikových jevů. Programu se účastnili pedagogové a ředitelé téměř ze všech základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 5, sociální pracovníci místního OSPOD, policisté, kteří působí na Praze 5 a místní koordinátorka prevence kriminality.

Účastníkům přednášelo celkem 10 expertů z praxe elektronické bezpečnosti a prevence. Mezi přednášejícími byli zástupci Policie ČR – informační kriminality, poskytovatelů služeb (Seznam.cz), krizových a terapeutických služeb (Sdružení Linka bezpečí, klinický psycholog, OSPOD), poskytovatelů technické pomoci (Horká linka), českého bezpečnostní týmu pro koordinaci řešení bezpečnostních incidentů v počítačových sítích CSIRT/CZ.NIC, Právnické fakulty UK a Národního centra bezpečnějšího internetu.

Velice nás těší, že Městská část Praha 5 nyní disponuje řediteli škol, pedagogy a sociálními pracovníky, kteří získali hlubší orientaci v problematice online bezpečnosti a prevence kyberkriminality páchané na dětch a mezi dětmi, jsou lépe připraveni na zařazení tématu do školní výuky a prevence a na efektivní řešení a vyhledání pomoci při konfrontaci s elektronickým násilím a kyberkriminalitou.

Gratulujeme absolventům specializovaného vzdělávání a děkujeme všem za zájem o elektronickou bezpečnost dětí a mladých lidí, za výbornou spolupráci a řadu přínosných podnětů z praxe. Přejeme mnoho sil při snaze o bezpečnější internet a informační technologie pro děti.

Národní centrum bezpečnějšího internetu

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!