O festivalu 2015

 

První ročník festivalu KyberFEST, aneb vážně i nevážně o problematice online bezpečnosti je za námi. Povedl se. Přišli jste a za to vám patří velký dík! Táhla divadelní představení a přednášky Vládi Váchy o bezpečném užívání mobilů a nejčastějších prohřešcích na internetu.

Na páteční dopolední program přišly stovky dětí! Hned první ranní workshop navštívil plný sál disponující sto padesáti místy. A ještě větší nával přišel o jedenácté hodině, kdy se současně zaplnil znovu tento malý sál a velký sál pro 400 diváků. Ti zde mohli shlédnout představení 8GB tvrdýho porna s Annou Polívkovou v hlavní roli.

K dispozici pro vás byla i spousta materiálů z dílny NCBI i partnerů. Rozdávali jsme pracovní sešity WebWeWant, knihu "Buď pánem svého prostoru" o ochraně soukromí od CZ.NIC, letáky s tipy a radami i informace o našich novinkách OnlineHelpline a OnlineHotline.

Bohužel, po vzájemné dohodě "odpískat" páteční podvečerní seminář, který měl na témata bezpečnosti a ochrany soukromí především na sociálních sítích připravený Dan Dočekal -- mimochodem jeho přednášky patří ať už na NCBI (spolu)pořádaných konferencích a seminářích k nejoblíbenějším.

Poučení pro nás a příští ročníky KyberFESTU. Páteční podvečer není pro podobné akce ideální termín. Pražáci mají evidentně v tuto dobu na programu jiné aktivity. Nicméně pokud vás internetová bezpečnost zajímá, doporučujeme vám blog Dana https://365tipu.wordpress.com/.

Najdete tam mnoho zajímavostí a praktických rad, které se týkají bezpečného užívání dnes velmi populárních aplikací, mezi které patří samozřejmě Facebook, Instagram, Twitter apod.

Co pro nás z prvního ročníku KyberFESTu plyne? Cílem příštího ročníku budou školy! Již teď začínáme plánovat další ročník, který se plně zaměří na žáky. A kdo ví, když bude zájem a lidé se "naučí" chodit, třeba se nám podaří akci přeci jen rozvinout do plnoformátového festivalu pro širokou veřejnost.

Na KyberFEST zavítaly i dvě redakce - ČT DÉČKO a Radiožurnál. Atmosféru pátečního dopoledne na KyberFESTu vám zprostředkuje reportáž zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky. Zájemci o odbornější náhled na problematiku mohou vzít zavděk reportáží Radiožurnálu zde: http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/mezi-temata-kyberfestu-patri-sexting-eroticke-fotky-nebo-videa-muze-nekdo-snadno-zneuzit--1556397

     

 

Díky za podporu hl. m. Praha za skvělé zázemí na akci a všem externím kolegům za ochotu a vstřícnost při organizaci. Díky jejich nasazení jsme vám mohli nabídnout zajímavé informace a novinky z oblasti bezpečnosti online zábavnou formou. A o to na KyberFESTu šlo především.

Už teď se těšíme na další ročník...

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd