Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2015

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti Saferinternet.cz ENISA

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti (European Cyber Security Month, ECSM), celoevropská kampaň koordinovaná Evropskou agenturou síťovou a informační bezpečnost (ENISA) a DG CONNECT Evropské komise bude probíhat tradičně v měsíci říjnu. Kampaň je inspirovaná podobnými projekty v USA a Austrálii, kde se měsíc říjen již stává synonymem pro aktivity spojené s podněcováním bezpečnějšího a zodpovědnějšího chování v kyberprostoru. Zvláštnosti jazykově i kulturně pestrého evropského teritoria vyžadují systematické a koordinované úsilí, aby byly myšlenky a principy kybernetické bezpečnosti úspěšně dovedeny do povědomí a reálné praxe evropských uživatelů internetu a online technologií.

Cílem Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti (ECSM) je podpořit diskusi témat týkajících se kybernetické bezpečnosti a osvětu v této oblasti mezi evropskými občany. Kampaň též poskytuje aktuální bezpečnostní informace prostřednictvím vzdělávání, sdílení dobré praxe a soutěží. Koordinátorem aktivit v České republice je již od pilotního ročníku ECSM v roce 2012 Národní centrum bezpečnějšího internetu. Od pilotního ročníku se kampaň každým rokem rozrůstá a má větší a efektivnější dopad. Infografiku z ECSM 2014 si můžete stáhnout zde, elektronický sborník ECSM, který vyšel pod ISBN 978-80-7251-427-4 je dostupný zde.

 

Chcete se připojit ke kampani ECSM v roce 2015?

Pokud jste organizací či subjektem, kterému není lhostejná bezpečnost v online prostředí, můžete se zapojit mnoha způsoby. Kampaň ECSM funguje na bázi dobrovolné synergie a sdílení dobré praxe a materiálů kampaně mezi jednotlivými státy a zapojenými partnery (kdy na kampaň nejsou alokovány žádné finanční zdroje a každý ze zapojených států si organizuje v rámci svých možností aktivity cílené na zvyšování kybernetické bezpečnosti a osvětu v této oblasti, případně propojuje akce pořádané v jeho zemi s ECSM, čímž zvyšuje jejich dopad). Konkrétní zapojení se do kampaně ECSM z Vaší strany proto může variovat od mediálního partnerství, přes roli komerčního či odborného partnera), či zahrnutí Vámi pořádané akce do ECSM 2015 atd. V případě, že by Vás možná synergie oslovila, již nyní se můžete obracet na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Plánování konkrétních aktivit začne v březnu 2015. Budeme rádi za Vaši participaci. Tvořme bezpečný kyberprostor společně!

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!