Obecné otázky o internetu, ale i speciality o sociálních sítích seniory ani zdaleka nezaskočily. Jsou nejen FRESH, ale i CLEVER.

FRESH senior festival letos opět nabídl všem účastníkům bohaté množství zábavy, ale i poučení. Skvěle zorganizovaný celodenní program ve vile Pellé se mnoha prezentacemi jak v interních prostorách vily, tak i v okolní zahradě byl doprovázen vernisáží obrazů z rukou účastníků kurzu malování, a tak si návštěvníci mohli odnést kromě informačních i mnoho kulturních zážitků.

Střídající se kapely vybízely k tanci, ale slunné a teplé počasí bylo zřejmě důvodem absence tanečníků a tanečnic, kteří zůstávali raději ukryti pod korunami katalp. Na festivalu byly už tradičně přítomny všechny složky IZS, které radily seniorům jak se pohybovat v současném světě tak, aby minimalizovali rizika kterým jsou vystaveni. K tomu přispělo i NCBI. Letos jsme kromě bohatého množství informačních materiálů s sebou přivezli i šest krátkých testů s tématikou od úplných základů internetu až po speciality týkající se sociálních sítí.

A jejich absolventi se ani náhodou nenechali zaskočit. Tématiku zvládají na jedničku a prokazují široké znalosti problematiky počítačové a internetové bezpečnosti. Pokud by byl mezi vámi někdo, kdo by snad měl tendenci řadit seniory do kategorie "počítači a internetem nepolíbených", byl by na dost těžkém omylu. Nejen že senioři disponují nejmodernějšími technologiemi, ale mají dobré povědomí o jejich ovládání, bezpečnostní rizika nevyjímaje. To se samozřejmě týká i ochrany před podvodnými a manipulativními prodejci, nazývanými často souhrnným termínem "kyberšmejdi", ale i nástrah z oblasti phishningu a získávání osobních informací prostřednictvím podvržených oken elektronického bankovnictví. Navíc senioři disponují v tomto ohledu jednou obrovskou přidanou hodnotou. Díky svým bohatým životním zkušenostem dokáží vše brát s obrovským nadhledem, což by jim mnozí mladí žijící v zajetí sociálních sítí mohli jen závidět.

Díky organizátorům a MČ Praha 6 za opět skvělou akci a všem seniorům mnoho zdraví a sil do dalších krásných dnů.

Více informací o akci najdete také zde.

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!