Léto začíná. Dny s IZS a parádní zábava Na Petynce

Červen je první letní měsíc, děti dostávají vysvědčení a chystají se na léto. Mnoho škol chce posílit bezpečnost dětí, aby jejich prázdniny byly nejen zajímavé, ale také bezpečné. Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) vychází vstříc těmto přáním a pořádá pro děti cyklus seminářů o bezpečnějším užívání internetu a online technologií.

Velmi dobrou příležitostí k tomu jsou například dny Integrovaného záchranného systému na školách v Praze 6, které se staly dobrou tradicí vytvořenou na podnět odboru prevence městské části Prahy 6. V průběhu dne IZS jsou na jednotlivých školách prezentovány různé složky IZS – policisté, hasiči, záchranáři a hygienici upozorňují děti na možné hrozby reálného světa a předvádějí možnosti, jak se jim vyhnout, kde hledat pomoc a jak je případně řešit. 

Národní centrum bezpečnějšího internetu se věnuje kybernetickým hrozbám, internetové hygieně a online komunikaci – jaké problémy s nimi spojené mohou vznikat v reálném světě, jak se jim vyhnout, kde nalézt pomoc a jak je řešit. Školení jsou zaměřená na děti, ale oslovují i přítomné učitele.

Významným doplňkem školních seminářů je tradiční "Cesta kolem světa s delfínem Péťou" na koupališti Petynka. Tam se prezentuje také armáda a velmi oblíbená jsou vystoupení jízdní policie. Letošnímu dni přálo počasí, proto s dětmi přišla spousta rodičů, kteří měli možnost seznámit se s prací různých složek IZS. NCBI využilo této příležitosti a prezentovalo své služby pro lepší internet pro děti celým rodinám. Potvrzuje se tak, že vzájemná  komunikace dětí a rodičů a jejich spolupráce je nejefektivnější prevencí online hrozeb.

Naše poděkování patří organizátorům za skvěle připravenou akci.

NCBI

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!