Ze setkání celé informační sítě pro mládež, které proběhlo v tomto týdnu v sídle Národního informačního centra pro mládež vyplývá, že služby Informačních center pro mládež jsou stále kvalitnější. Toto tvrzení se zakládá na hodnocení uplynulého čtvrtletí. Posuzována byla aktivita pracovníků Informačních center pro mládež, proběhnuvší akce, kvalita webových stránek jednotlivých subjektů a zároveň i nadcházející možnosti v nových trendech poskytování informací.

Zkvalitnění činnosti Informačních center pro mládež je patrné zejména ze společného projektu Remix, elektronického magazínu pro mládež, který je dostupný na adrese http://remix.nicm.cz. Podobným progresem prošla i několikatisícová databáze kontaktů i-Katalogy na http://ikatalogy.nidm.cz.

Při příležitosti setkání byla dále rozšířena odborná způsobilost pracovníků Informačních center pro mládež prostřednictvím školení. Od profesionálů získali nové znalosti v problematice Občanského zákoníku, byli zasvěceni do projektu Erasmus+ a obeznámeni s aktuální situací v European Youth Information and Counselling Agency, evropské organizaci na podporu informovanosti mládeže. Zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zde představil novou Koncepci podpory mládeže 2014 – 2020 a Národní ústav pro vzdělávání prohloubil spolupráci s Informačními centry pro mládež na systému ISA+.

Stáhněte si tiskovou zprávu, vydanou ku příležitosti setkání celé informační sítě pro mládež.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Tiskova_zprava_NICM.pdf)Tiskova_zprava_NICM.pdf[Tisková zpráva, vydaná ku příležitosti setkání informačních center.]132 kB

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!