Get Online Week 2017 nabídl mnoho praktických a užitečných nástrojů

Digitální gramotnost je nezbytnou součástí znalostní každého z nás a v dnešních podmínkách na trhu práce nezbytností. A nejde jen o schopnost používat sociálně síťové aplikace na mobilních telefonech, sdílet obrázky na cloudových úložištích a formátovat text v textovém editoru.

Soubor dovedností práce s digitálními technologiemi se vyvíjí úplně stejně, jako technologie samotné. Proto je neustále třeba sledovat trendy a znalosti si průběžně doplňovat.

Na podporu vzdělávání a otestování vlastních znalostí práce s ICT je zaměřena kampaň Get Online Weeek, která startuje právě dnes. Její aktivity, semináře a události budou zaměřeny na následujících témata:

  • Kybernetická bezpečnost (Cybersecurity): bezpečné užívání digitálních technologií a internetu, řízení své (digitální) identity
  • Elektronické služby (eServices): naučit se držet krok s eServices (eGovernment, eBanking, eHealth, eCommerce)
  • Zaměstnání a podnikání(Employment and entrepreneurship): naučit se novým dovednostem pro práci a vlastní byznys

V České republice klademe letos důraz na ochranu soukromí. To se týká kybernetické bezpečnosti, ale také elektronických služeb – například elektronického obchodu a bankovnictví. V rámci kampaně bychom vás rádi upozornili i na stále probíhající soutěž iBEZIP s cílem formulovat a nastavit pravidla bezpečného internetového provozu.  

Na kampani spolupracujeme se sítí Informačních center mládeže (www.icm.cz), které přímo pracují s mladými lidmi, kterým poskytují rady v oblasti studia a zaměstnanosti. Kampaň Get Online Week podporuje také Dům zahraniční spolupráce (www.dzs.cz).

Více o kampani Get Online Week 2017 se dozvíte na webových stránkách http://www.getonline.czhttp://getonlineweek.eu.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!