Facebook pro bezpečnost svých uživatelů

Facebook v poslední době výrazně rozšířil pomůcky k posílení bezpečnosti svých uživatelů, které najdete v jeho Centru bezpečí (https://www.facebook.com/safety). Zde najdete užitečné informace o zásadách a nástrojích k zajištění bezpečnosti svého profilu. Najdete zde také Centrum prevence šikany s radami pro mládež, pro rodiče a pro školy. Portál pro rodiče je určen dospělým, aby měli možnost seznámit se s Facebookem, nabízí jim užitečné tipy pro práci s dětmi.

 

 

Důležitou součástí Centra bezpečí je Centrum nápovědy, ve které najdete nástroj, který automaticky zkontroluje zabezpečení profilu, a také informace, jak optimalizovat nastavení soukromí vašeho profilu.

Soukromí se věnuje další nástroj z dílny Facebooku – Základy soukromí (https://www.facebook.com/about/basics), kde najdete rady a návody k zajištění soukromí profilu na Facebooku týkající se správy soukromí, zajištění ochrany a zabezpečení,  nastavení zobrazovaných reklam, ale také nastavení, komu se má zobrazovat obsah profilu, kdo všechno vidí mé lajky, jak zabránit, aby mně druzí obtěžovali, apod.

Odborným partnerem Centra bezpečí Facebooku je v České republice Centrum bezpečnějšího internetu (https://www.facebook.com/safety/resources). S problémy se můžete obracet na naši linku pomoci (www.pomoconline.cz) a bránit šíření ilegálního obsahu na internetu můžete jeho ohlášením na horkou linku (www.stoponline.cz).  

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!