Padla zločinecká síť Avalanche. Otestujte si zda nezneužívala váš počítač.

Díky koordinované snaze vyšetřovatelů z celého světa se podařilo odstavit kyberzločineckou síť Avalanche, která umožňovala operátorům různých botnetů profitovat z ochrany před jejich vypnutím nebo zařazením na seznam blokovaných domén. 

 

Součástí takového botnetu se můžete stát i vy, stačí jen neopatrným kliknutím na reklamu, vyskakující okno anebo přílohu některého ze spamů instalovat na počítač škodlivý kód z kategorie trojských koňů. Ten potom umožňuje "otevření" komunikačních portů a zneužití počítače zapojením do botnetu, aniž byste si toho všimli. Botnety jsou poté častým zdrojem útoků typu DOS. BTW jeden z posledních byl veden z ovládnutých zařízení typu internetu věcí, konkrétně šlo o webové kamery.

Zkontrolujte si své počítače, zda nejsou ovládány podobným druhem škodlivého SW. Dá se k tomu použít např. bezplatná služba ESET Online Scanner. Ověřte si, zda vaše zařízení nebylo ovlivněno činností některé z provozovaných botnet sítí či zda nebylo přímo zapojeno do některé z nich. Bezplatný nástroj vám pomůže i odstranít veškerý škodlivý obsah nalezený v systému vašeho počítače.

Zdroj: ESET

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd