PokemonGo: 5 tipů, jak si nenatlouct...

Dnes už těžko najdeme člověka, který by neslyšel o novém kulturním fenoménu Pokemon GO. Není žádnou zvláštností potkat venku člověka civějícího do blikající obrazovky svého smartphonu a křižujícího ulice, parky, silnice ve své honbě za Pikachu a Pidgey. Tento lov je ovšem spojen s některými špatnými návyky, kterým je lepší se vyhnout...

 

1. Nehrajte za jízdy!

Divná hra – hrajeme si s telefonem a on nás nutí běhat někde venku! Dosud jsme při hrách skákali po pokoji před herní konzolí, mávali rukama jako dementní průvodčí, ale Pokemon GO žádá dosud nepředstavitelné – nutí nás jít ven!  

Bloudit pěšky a lovit Pokemony není moc efektivní, je lehké pomyslet si, že jezdit okolo ve snaze ulovit příšerky může být lepší. Nedělejte to. Pokemon GO automaticky vypíná inkubaci vašich vajíček, pokud překročíte určitou rychlost (25 km/hod.), a nakonec nestihnete chytit žádného Pokemona, protože vyjedete z okruhu, kde se vyskytuje.

Neuvědomili si to již někteří řidiči, kteří způsobili řadu nehod. Nebuďte jedni z těch, kteří bourali jen proto, že zírali na display svého telefonu místo sledování silničního provozu.

2. Vnímejte, kde hrajete

Lov Pokemonů je závislácká záležitost. Pokud si ale myslíte, že můžete tasit svůj mobil a začít lovit v kině, v kostele, na pohřbu, apod., jste úplně vedle. Buďte hráči v rámcích slušnosti – skutečně jsou místa, kde hraní Pokemon GO není vítáno. Někde to dokonce již vyžadují – například v Muzeu Holocaustu. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v Čechách, v každém případě je ale slušné nečekat na výslovný písemný zákaz, ale respektovat dobu a charakter místa, kde probíhá váš lov.   

3. Nepokoušejte se plavat

Zdá se to být logické – pokud se objeví vodní Pokemoni poblíž vody, hon na ně bude úspěšnější, čím blíže jste řeky, rybníku, jezera! Konečně můžete objevit vzácného Magikapra, že?    

Podobně jako v případech slepého následování pokynů satelitní navigace, která vede z dálnice na polní cestu, není asi dobrý nápad pronásledovat Pokemony do vody. Při plavání zničíte svůj telefon. Pokemoni mohou být blízko, ale určitě nejsou ve vodě – a pokud ano, vypůjčte si raději člun. 

4. Nezabírejte ulici

Pokud vás štvou zvolna se sunoucí zástupy na nádražích a letištích, představte si, jak frustrující může být tucet hráčů Pokemon GO, kteří vám stojí v cestě.  Shluk ve vstupních dveřích, plný chodník pokemoňáků, hráči, kteří běhají sem a tam na parkovišti, kde blokují provoz – to vše může být příčinou vzteku a nenávisti k Pokemon GO.  

5. Nestaňte se obětí lovu

Mnozí lidé potkají při hraní Pokemon GO nové přátele. Doufejme, že jen zlomek z nich přijde při lovu o své telefony. Může tomu zabránit větší obezřetnost při vašem bloudění ulicemi nebo místními parky ve snaze získat další úlovek. Chování hráčů se svými drahými chytrými telefony připojenými k internetu může být vnímáno jako pozvání, tentokrát ale k lovu na vás, zejména, pokud chytáte speciální noční pokemony v odlehlých parcích.    

Šťastný lov!

(Zdroje: http://goo.gl/VaAY18 a http://goo.gl/2ydNCr

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!