Pozor na sexuálně laděné fotografie, jejich šíření se může vymknout vaší kontrole

Na našich službách OnlineHelpline a Internet-hotline se množí hlášení týkající se požadavků na odstraňování sexuálně orientovaných obrázků. Fotky tohoto charakteru si uživatelé pořízují prostřednictvím chytrých telefonů stále častěji, ponechávají uložené a často bez rozmyslu sdílí anebo vyměňují v prostředí internetu a sociálních sítí. Přitom zcela opomíjí skutečnost, že nad obsahem sdíleným do prostředí online uživatelé ztrácí jakoukoliv kontrolu.

Léto, dovolené, horké počasí a související uvolněnost pořizování takového obsahu jen nahrávají. Je to věc každého uživatele a rozhodně nechceme být žádní mravokárci. Každopádně obezřetnost při dalším používání takových fotek je na místě a při sdílení je potřeba myslet na to, komu je posílám a jaký může být důsledek našeho sdílení.

Naše letní digitální stopa nás může překvapit, ale také nepříjemně dohnat. Skenujte ji čas od času, zvlášť v případě Facebooku je to docela dobré, abyste nebyli v budoucnu nemile překvapeni. Docela šikovným programem pro ten účel je jednoduchý http://graph.tips, který dokáže zmapovat digitální stopu uživatele právě v prostředí Facebooku. O jeho možnostech a používání jsme psali v samostatném článku.

A co by se vám pro letní měsíce možná také mohlo hodit, je návod na nastavení Facebooku pro zvýšenou ochranu osobního prostoru. Návod popisující jednotlivé kroky formou kuchařky najdete zde.

Užijte si bezpečné léto a nechte chvíli své smartfouny, tablety, notebóky také odpočívat...:)

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd