Chcete se bezpečně cítit na internetu? Praha 7 Vám s tím pomůže

Již čtvrtým rokem realizuje MČ Praha 7 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu preventivní, osvětový a vzdělávací projekt zaměřený na prevenci elektronického násilí a kriminality Praha 7: Bezpečně online 2016.

Za cíl si klademe snižovat kybernetickou kriminalitu a elektronické násilí páchané dětmi a mládeží na dětech a mládeži ale také na seniorech Prahy 7.

Letošní ročník má pět základních aktivit:

  • Preventivně vzdělávací semináře pro žáky prvního stupně základních škol
  • Preventivně vzdělávací semináře pro poslední ročník mateřských škol
  • Implementace standardů bezpečné online komunikace eSafety Label do škol
  • Osvětové semináře pro seniory
  • Příprava výukových pomůcek a publicita

Projekt zvýší online bezpečnost na školách propagací a zaváděním osvědčených mezinárodních standardů a postupů a bude dále rozvíjet užívání informačních a komunikačních technologií na školách. Zvýší také povědomí seniorů o bezpečném chování při používání internetu, chytrých mobilních telefonů a dalších moderních technologií. Cílem je podpořit informovanost rizikových skupin obyvatel v oblasti ochrany osobních údajů a osobnosti online, elektronického bankovnictví a bezpečného online nakupování a plateb.

Místostarosta městské části Praha 7 Mgr. Ondřej Mirovský k projektu dodává: „Děti od nejmladšího věku dnes již umí používat počítače, tablety a chytré telefony. S tím jsou také spojena mnohá nebezpečí a je důležité o nich vědět a být na ně připravený. Stejně automaticky jako učíme děti například rozhlédnout se na přechodu, bychom je měli naučit, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru. A právě na to jsou zaměřeny naše preventivní osvětové a vzdělávací programy.

Kybernetická kriminalita se bohužel stala nedílnou součástí našeho života a ohrožuje lidi všech věkových kategorií. Proto se letos naše pozornost zaměřuje na ty nejmenší a také na nejstarší, kteří jsou s postupující elektronizací stále více ohroženi, protože nejsou připraveni hrozbám čelit. Věříme, že osvěta a prevence pomohou snížit počet potenciálních obětí online kriminality. Děkujeme Praze 7 za péči a možnost preventivní program pro občany realizovat.“ říká PhDr. Zdeněk M. Záliš, ředitel pro strategii Národního centra bezpečnějšího internetu.

Program Praha 7: Bezpečně online bude probíhat od září tohoto roku.

 

Zájemci o účast na seminářích pro seniory se mohou hlásit na následujících kontaktech:

Telefon 220 144 240
E-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!